Sort by

nadine 🔪 has logged 344 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I by Day, You by Night

I by Day, You by Night

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wrong Number, Miss

Wrong Number, Miss

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Three-Sided Mirror

The Three-Sided Mirror

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★½
Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Slither

Slither

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry