Sort by

nadine 🔪 has logged 50 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Signal

The Signal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Similars

The Similars

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie & Her Sisters in the Great Puppy Adventure

Barbie & Her Sisters in the Great Puppy Adventure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie in Rock 'N Royals

Barbie in Rock 'N Royals

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barbie in Princess Power

Barbie in Princess Power

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Munchausen

Munchausen

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbie and the Secret Door

Barbie and the Secret Door

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Vanishing on 7th Street

Vanishing on 7th Street

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbie: The Pearl Princess

Barbie: The Pearl Princess

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry