Sort by

nadine 🔪 has logged 416 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hollow Crown: Henry V

The Hollow Crown: Henry V

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★
Edit this entry  
19
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry