Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Monolith

Monolith

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Repair Shop

The Last Repair Shop

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nǎi Nai & Wài Pó

Nǎi Nai & Wài Pó

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Eternal Memory

The Eternal Memory

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pachyderm

Pachyderm

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
20 Days in Mariupol

20 Days in Mariupol

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Letter to a Pig

Letter to a Pig

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The After

The After

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Teachers’ Lounge

The Teachers’ Lounge

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bon Schuur Ticino

Bon Schuur Ticino

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
El Conde

El Conde

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rustin

Rustin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Grief

Good Grief

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Curse

The Curse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Camp Courage

Camp Courage

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bear

Bear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Symphony

American Symphony

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: The Church on Ruby Road

Doctor Who: The Church on Ruby Road

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Read the review Edit this entry