Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
Edit this entry  
12
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Edit this entry  
12
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
Edit this entry  
12
Marcel the Shell with Shoes On, Two

Marcel the Shell with Shoes On, Two

2011
×
Edit this entry  
12
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
One Day Off

One Day Off

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Swan

The Swan

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★
Edit this entry  
28
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gusto Kita with All My Hypothalamus

Gusto Kita with All My Hypothalamus

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
Edit this entry  
19
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Die Beautiful

Die Beautiful

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
I'm Drunk, I Love You

I'm Drunk, I Love You

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Maybe Today

Maybe Today

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Cubicle

Cubicle

2021
×
Edit this entry  
22
The Slums

The Slums

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Edit this entry