Sort by

nadine has logged 26 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman

Batman

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Song One

Song One

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
When the Streetlights Go On

When the Streetlights Go On

2020
×
Read the review Edit this entry