Sort by

Nadine has logged 59 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Were You Gay in High School?

Were You Gay in High School?

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Doublespeak

Doublespeak

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Witcher: Blood Origin

The Witcher: Blood Origin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Made of Flesh

Made of Flesh

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
Romesh Ranganathan: The Cynic

Romesh Ranganathan: The Cynic

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hasan Minhaj: The King's Jester

Hasan Minhaj: The King's Jester

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pure

Pure

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
1, 2, 3, All Eyes On Me

1, 2, 3, All Eyes On Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Romance, X and Y

Romance, X and Y

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Red Book Ritual

The Red Book Ritual

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Waiting for Bojangles

Waiting for Bojangles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split Ends

Split Ends

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★½
Edit this entry  
20
Rubber Dolphin

Rubber Dolphin

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eden

Eden

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Tsutsue

Tsutsue

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
L’Annonce

L’Annonce

×
★★★
Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Nick Kroll: Little Big Boy

Nick Kroll: Little Big Boy

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
The Three Men You Meet at Night

The Three Men You Meet at Night

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lili

Lili

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inseparable

Inseparable

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wife, Witch, Poisoner, Whore

Wife, Witch, Poisoner, Whore

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Nantong Nights

Nantong Nights

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Hair

Hair

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Kitchen Brigade

Kitchen Brigade

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Birdwatcherwatcher

The Birdwatcherwatcher

2016
×
★½
Edit this entry  
07
Revisiting 'Fail-Safe'

Revisiting 'Fail-Safe'

2000
×
★★
Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Yvonne Orji: A Whole Me

Yvonne Orji: A Whole Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Come Home

Come Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Insecure: The End

Insecure: The End

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
An Intimate Look Inside the Acting Process with Ice Cube

An Intimate Look Inside the Acting Process with Ice Cube

2000
×
Edit this entry