• Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Moxie

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Minimalists: Less Is Now

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★★

  • My First Summer

  • Freaky

  • Enola Holmes

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Irresistible

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Hollywood

  • The Half of It

  • A Parks and Recreation Special

  • A Secret Love

  • A Modern Farewell

  • Shiva Baby

  • All the Bright Places

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Cats

  • Last Christmas

  • Frozen II

  • Let It Snow

  • So My Grandma's a Lesbian!

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Knives Out

  • Abominable

  • Hustlers

  • The Two Popes

  • Joker

  • The Lion King

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Murder Mystery

  • Wanda Sykes: Not Normal

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Wine Country

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • The Perfect Date

  • De Pernas pro Ar 3

  • The Silence

  • More Beautiful for Having Been Broken

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

  • Captain Marvel