Sort by

nadia has logged 171 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry