• The Last Lapdance

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Sun Rises Down Below

  • BELLE

    ★★★★

  • Where Is Anne Frank

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • Legend of Destruction

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Shattered Memories

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • Sabaya

  • The Sparks Brothers

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Two Distant Strangers

  • Moments Like This Never Last

    ★★★

  • Soul

  • Haturnir

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • 86.10° North

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Apples

    ★★★½

  • keep on smiling

  • צל של אמת: אירועי שלושת הירחים

  • his own thea

  • masquerade

  • vanilla

  • frozen time

    ★★★★★

  • The Apocalypse (or, The Day my Boyfriend Dumped me)

  • two boys

  • Gavriel

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Greatest Events of World War II in Colour

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Dead of Jaffa

  • Peaches & Cream

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

  • Little Joe

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Dreaming Tel Aviv

  • Back and Forth

  • going insane

  • Free Heart

    ★★★★★

  • Our Planet: Behind The Scenes

  • Our Planet

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Synonyms

    ★★★★

  • Light of My Life

  • Tremors

  • The Day After I'm Gone

  • Going to Sleep

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★