Sort by

Nachtwaechter has logged 23 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kickboxer 4: The Aggressor

Kickboxer 4: The Aggressor

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kickboxer 3: The Art of War

Kickboxer 3: The Art of War

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kickboxer 2: The Road Back

Kickboxer 2: The Road Back

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Outsider

The Outsider

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blacklight

Blacklight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Presidio

The Presidio

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Der Motivationstrainer

Der Motivationstrainer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slipstream

Slipstream

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry