• Mulholland Drive

    ★★★★

  • Searching for Sugar Man

    ★★★★

  • Good Morning, Vietnam

    ★★★½

  • The Butterfly Effect

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★½

  • In the Mood for Love

    ★★★★

  • Carne

    ★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • C.R.A.Z.Y.

    ★★★½

  • Sweet and Lowdown

    ★★★

  • Lucky

    ★★★

  • Rocky V

    ★★★

  • Rush

    ★★★½

  • Project Nim

    ★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★½

  • La Jetée

    ★★★½