• Nerve

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Julieta

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Spanish Affair 2

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Suffragette

    ★★★

  • Irrational Man

    ★★★★

  • Pixels

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Ted 2

    ★★★½

  • San Andreas

    ★★½

  • Love

    ★★★★

  • Youth

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Hockney

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★★★

  • The Bélier Family

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Pawn Sacrifice

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Wild Tales

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★½

  • Divergent

    ★★★

  • Spanish Affair

    ★★★

  • Neighbors

    ★★★

  • Pompeii

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Monuments Men

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Ida

    ★★★★½

  • Saving Mr. Banks

    ★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Escape Plan

    ★★★

  • Coherence

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Rush

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★★

  • Blue Jasmine

    ★★★½

  • Now You See Me

    ★★★

  • Nebraska

    ★★★★

  • The Great Beauty

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Oblivion

    ★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Flight

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★½

  • Argo

    ★★★★