• Turning Red

    ★★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Most Dangerous Game

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★½

  • Countdown

    ½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Intruder

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Divine Love

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bird Box

    ★★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Nappily Ever After

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • Roma

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Rafiki

    ★★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★★★

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★★

  • Colette

    ★★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • 1922

    ★½

  • Disobedience

  • Gaga: Five Foot Two

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Life