Sort by

Naaaaaahhhhh has logged 91 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Jarhead: Law of Return

Jarhead: Law of Return

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien³

Alien³

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Jarhead 3: The Siege

Jarhead 3: The Siege

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Justice League: The New Frontier

Justice League: The New Frontier

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jarhead 2: Field of Fire

Jarhead 2: Field of Fire

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superman: Doomsday

Superman: Doomsday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Beauty

American Beauty

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stardust

Stardust

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superman: Brainiac Attacks

Superman: Brainiac Attacks

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry