Sort by

N_foley has logged 38 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
NO LITTERING

NO LITTERING

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cookie Num Num

Cookie Num Num

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dancing with the Cars

Dancing with the Cars

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dory Finding

Dory Finding

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unparalleled Parking

Unparalleled Parking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don Cheadle Is Captain Planet

Don Cheadle Is Captain Planet

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Safe

Safe

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Act of Valor

Act of Valor

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry