Sort by

evalyn ✧*:・゚ has logged 103 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Men

Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mad Money

Mad Money

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Strike!

Strike!

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Women

The Women

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Man

Little Man

2006
×
★★
Edit this entry  
15
Beauty Shop

Beauty Shop

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry