Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Butter

Butter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ted 2

Ted 2

2015
×
★½
Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Devil on Trial

The Devil on Trial

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Godmother: Halloween Spooktakular

Scary Godmother: Halloween Spooktakular

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Again

You Again

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bratz

Bratz

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry