Sort by

cait has logged 37 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Troy

Troy

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry