• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

  • Joker

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

  • Booksmart

  • Villains

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Maniac

  • Beautiful Boy

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Billionaire Boys Club

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon