• Jurassic World Dominion

    ★★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • My Little Pony: A New Generation

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Mulan

    ★½

  • Stacey Dooley: On the Psych Ward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • The Tiger Who Came to Tea

  • A Christmas Carol

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jesy Nelson:

  • Knives Out

    ★★★★

  • Military Wives

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Us

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Fyre

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Venom

    ★★★★½

  • Face To Face With Armageddon

    ★★★½

  • Widows

    ★★½