Sort by

Robby has logged 316 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Edit this entry  
31
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
30
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry  
29
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
Read prior review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Flatliners

Flatliners

2017
×
Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read prior review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
Edit this entry  
24
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
17
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Edit this entry  
11
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Edit this entry  
09
Bushwick

Bushwick

2017
×
Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
Edit this entry  
04
The Layover

The Layover

2017
×
Edit this entry  
03
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read prior review Edit this entry  
29
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Friend Request

Friend Request

2016
×
Edit this entry  
28
Why Him?

Why Him?

2016
×
Edit this entry  
27
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
Edit this entry