Sort by

Janica has logged 19 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
The Case of Hana & Alice

The Case of Hana & Alice

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
The Beekeeper

The Beekeeper

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Last Letter

Last Letter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days

Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
I Don't Want to Sleep Alone

I Don't Want to Sleep Alone

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Skywalk Is Gone

The Skywalk Is Gone

2002
×
★★
Edit this entry  
11
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Hole

The Hole

1998
×
★★★
Edit this entry