Sort by
  • Beauty and the Beast: A 30th Celebration

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Nope

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Captive Audience: A Real American Horror Story

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★★★

  • Dual

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Hellbender

    ★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

  • Belle

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Midnight

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Requiem

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Call

    ★★★★½

  • The Craft: Legacy

  • Rebecca

  • Batman: Death in the Family

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★½

  • Heart Attack

  • Enola Holmes

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★