Sort by
  • The Creator

    ★½

  • Priscilla

    ★★½

  • The Killer

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Barbie

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★

  • The Covenant

    ★★★½

  • The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

    ★★★★

  • Hunger

    ★★★½

  • Murder Mystery 2

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★½

  • Sharper

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Flora and Son

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★

  • Polite Society

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

  • Aftersun

    ★★★★

  • The Stranger

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★½

  • Black Crab

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • Turning Red

  • The Adam Project

  • No Exit

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • I Want You Back

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Redeeming Love

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Hypnotic

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Drive My Car

    ★½

  • After Yang

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • A Week Away

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★