Sort by

mya has logged 17 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Edit this entry  
02
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry