mya has logged 22 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★½
Edit this entry  
25
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
How It Ends

How It Ends

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Freak Show

Freak Show

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
½
Edit this entry  
11
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry