• Death to 2021

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Mixtape

    ★★★

  • Christmas ...Again?!

  • Single All the Way

    ★★★

  • Annie Live!

    ★★★

  • A Loud House Christmas

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • kid 90

    ★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • How It Ends

    ★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Godmothered

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★★★

  • Night Shifts

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Out

    ★★★

  • Scoob!

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Smiling Friends

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Oh, Sorry

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Spree

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Noelle

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • Eli

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★