• Army of Thieves

    ★★★★

  • My Son

  • The Guilty

    ★★★½

  • Cinderella

  • He's All That

    ½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Together

    ★★★★

  • Infinite

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

  • Thunder Force

    ★½

  • Letters Live from the Archive: Union Chapel

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Letters Live from the Archive: Freemasons’ Hall

  • Yes Day

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Celebrating America

  • Outside the Wire

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Best of Stand-up 2020

  • Death to 2020

  • News of the World

    ★★★★

  • Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • One Night Only: The Best of Broadway

  • The Prom

    ★★★½

  • The Disney Holiday Singalong

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Between the World and Me

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Once Upon a Snowman

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!