MAX has logged 33 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Joe & Caspar Hit the Road

Joe & Caspar Hit the Road

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry