• Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Black Widow

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Last Dance

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Dead Kids

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Eli

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Metamorphosis

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

  • The Neighbors' Window

  • Our Planet

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Us

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • I Am Mother

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★½

  • Robin Hood

  • The Stained Club

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Warp Speed Chic

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

  • Green Book

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Goyo: The Boy General

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • The Meg

  • Purl

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • The House That Jack Built