Curtis L has logged 20 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lodge

The Lodge

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Firecrackers

Firecrackers

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry