Curtis L has logged 176 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
Gemusetto: Death Beat(s)

Gemusetto: Death Beat(s)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Adventure Time: Elements

Adventure Time: Elements

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Adventure Time: Islands

Adventure Time: Islands

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
½
Edit this entry  
13
The Giant

The Giant

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gemusetto Machu Picchu

Gemusetto Machu Picchu

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gorgeous Vortex

Gorgeous Vortex

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Edit this entry  
31
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
29
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Edit this entry  
23
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read prior review Edit this entry  
07
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tender Loving Care

Tender Loving Care

1996
×
★★
Edit this entry  
21
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Edit this entry  
06
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★½
Edit this entry  
03
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
White God

White God

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
First Cow

First Cow

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry