Sort by

Müşra has logged 73 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rhino Season

Rhino Season

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In July

In July

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Soul Kitchen

Soul Kitchen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Girl

Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Husband Factor

Husband Factor

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry