Sort by

Helena has logged 16 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
Edit this entry  
10
Jane

Jane

2017
×
Edit this entry  
09
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry