Sort by

Muriel has logged 43 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Hustle

Hustle

2022
×
Edit this entry  
26
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Lolita

Lolita

1962
×
Edit this entry  
25
Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

2022
×
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read prior review Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Athena

Athena

2022
×
Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Letter to My Mother for My Son

Letter to My Mother for My Son

2022
×
Edit this entry  
22
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
Edit this entry  
21
Paradise Highway

Paradise Highway

2022
×
Edit this entry  
20
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Career Girls

Career Girls

1997
×
Edit this entry  
18
The Munsters

The Munsters

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Edit this entry  
17
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dragonflies

Dragonflies

2022
×
Edit this entry  
15
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
Edit this entry  
14
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Aftersun

Aftersun

2022
×
Edit this entry  
10
Fall

Fall

2022
×
Edit this entry  
09
About Fate

About Fate

2022
×
Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Edit this entry  
06
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
Edit this entry  
05
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
Edit this entry  
05
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
Edit this entry  
03
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
Read the review Edit this entry