Sort by

Muriel has logged 528 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Edit this entry  
30
Jackass: The Lost Tapes

Jackass: The Lost Tapes

2009
×
Edit this entry  
29
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
Read other review Edit this entry  
29
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
Edit this entry  
29
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Edit this entry  
28
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
Edit this entry  
27
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
Edit this entry  
26
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read other review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rolling Stones Rock and Roll Circus

The Rolling Stones Rock and Roll Circus

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Candy

Candy

2006
×
Edit this entry  
11
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
Edit this entry  
08
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Edit this entry  
08
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Sweetie

Sweetie

1989
×
Edit this entry  
05
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
Edit this entry  
05
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
Edit this entry  
04
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
Edit this entry  
04
Elle

Elle

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Nitram

Nitram

2021
×
Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Control

Control

2007
×
Edit this entry  
27
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John & Yoko: Above Us Only Sky

John & Yoko: Above Us Only Sky

2018
×
Edit this entry