Sort by

Muriel has logged 33 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Nocturne

Nocturne

2020
×
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Nest

The Nest

2020
×
Edit this entry  
16
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Passion

Passion

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Melvin Goes to Dinner

Melvin Goes to Dinner

2003
×
Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
08
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Edit this entry  
06
Neighbors

Neighbors

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry