Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Far and Away

Far and Away

1992
×
Edit this entry  
26
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
Edit this entry  
25
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solaris

Solaris

1972
×
Edit this entry  
24
Fast X

Fast X

2023
×
Edit this entry  
23
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
Edit this entry  
23
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
Edit this entry  
22
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
Edit this entry  
21
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shampoo

Shampoo

1975
×
Edit this entry  
14
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
Edit this entry  
13
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
Edit this entry  
07
The Hunger

The Hunger

1983
×
Edit this entry  
03
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
Edit this entry  
01
Training Day

Training Day

2001
×
Edit this entry  
30
Moonlighting

Moonlighting

1982
×
Edit this entry  
29
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Edit this entry  
28
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
Edit this entry  
26
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside

Inside

2023
×
Edit this entry  
08
Sylvia Scarlett

Sylvia Scarlett

1935
×
Edit this entry  
08
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
Edit this entry  
07
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
Edit this entry  
06
Air

Air

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
Edit this entry  
01
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
Edit this entry  
01
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
Edit this entry  
31
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
Edit this entry  
29
65

65

2023
×
Edit this entry  
28
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Edit this entry  
27
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
Edit this entry  
26
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
Edit this entry  
26
Archipelago

Archipelago

2010
×
Edit this entry  
26
All Is Forgiven

All Is Forgiven

2007
×
Edit this entry  
25
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
Edit this entry  
22
Twixt

Twixt

2011
×
Edit this entry  
19
Emily

Emily

2022
×
Edit this entry  
19
Rain Man

Rain Man

1988
×
Edit this entry