munta has logged 501 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Where Do We Go Now?

Where Do We Go Now?

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The American President

The American President

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Comet

Comet

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Papicha

Papicha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Edit this entry  
26
Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Gunjan Saxena: The Kargil Girl

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
17
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★½
Edit this entry  
17
Messages from the Sea

Messages from the Sea

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★½
Edit this entry  
10
1982

1982

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bewildered Bolbol

Bewildered Bolbol

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lootcase

Lootcase

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★½
Edit this entry  
03
The Sleeping Sun Station

The Sleeping Sun Station

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Color of Sunset

Color of Sunset

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Remember Me

Remember Me

×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stay Awesome, China!

Stay Awesome, China!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Edit this entry  
29
We Loved Each Other So Much

We Loved Each Other So Much

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Breath

A Breath

2020
×
Edit this entry  
27
The Time Has Come

The Time Has Come

×
½
Read the review Edit this entry  
27
Dissonance

Dissonance

×
Edit this entry  
26
A Suitable Boy

A Suitable Boy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry