Sort by

Moony has logged 26 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Passage to India

A Passage to India

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Caine Mutiny

The Caine Mutiny

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blended

Blended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry