• The Northman

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • W. Kamau Bell: Private School Negro

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Upgrade

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Antifashion

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • HyperNormalisation

  • Arrival

    ★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Sausage Party

    ★★★★★

  • The Witch

  • John Wick

  • The Raid 2

    ★★★★

  • The Guest

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★★

  • The World's End

    ★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★

  • Argo

    ★★½

  • Ghost Rider: Spirit of Vengeance

    ★★

  • The Raid

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • The Other Guys

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Birdemic: Shock and Terror

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★½

  • Transformers: Revenge of the Fallen

    ★★★

  • The Hangover

    ★★★

  • I Love You, Man

    ★★★½

  • Fired Up!

    ★½

  • Ponyo

  • Hellboy II: The Golden Army

    ★★★

  • Be Kind Rewind

    ★★★½