mulaney has logged 20 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Edit this entry  
21
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Troy

Troy

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry