Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Silence

The Silence

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Room 237

Room 237

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
IO

IO

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry