• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Good on Paper

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★

  • Tall Girl

  • Synchronic

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Silence

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • IO

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Peppermint

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★★★