• Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • The Little Things

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

  • Holidate

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Triggered

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Spies in Disguise

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Translators

    ★★★

  • Charlie's Angels

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sea Fever

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Good Omens

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • I'm Just F*cking with You

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Blindspot