Sort by
  • Prey

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Huesera

    ★★★½

  • Broker

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Master

    ★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Last Thing Mary Saw

  • Hellbender

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★

  • Belle

    ★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Clara Sola

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Lingui: The Sacred Bonds

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cliff Walkers

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Power

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Azor

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★★½

  • All the Moons

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • The Banishing

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Beans

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½