• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Knives Out

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★

  • Shaft

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★½

  • Dumbo

  • Captain Marvel

  • The Mule

    ★★½

  • Aquaman

  • Tales From The Campfire

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Domestics

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Tremors: A Cold Day in Hell

    ½

  • Avengers: Infinity War

  • Rampage

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Justice League

  • Jigsaw

  • Thor: Ragnarok

  • Cargo

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ½

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2