Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★½

  • Forgotten

  • Wonka

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★

  • Leave the World Behind

    ★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • Africans with Mainframes

  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • Maestro

    ★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Ferrari

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • The Flash

    ★★½

  • Once Upon a Studio

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Taste of Things

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Strange Way of Life

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • 65

    ★★

  • Afire

    ★★★★

  • Jackals & Fireflies

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Each Day in a Moment: A Full Year

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Sick

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Letter to My Mother for My Son

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★