• There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Sasquatch

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Old Ways

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Carmilla

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½